Image default

GAZZE’de Gece Gündüz DİRENİŞ!

Görgü tanıkları, Han Yunus’un doğusundaki Huzaa beldesinin doğusunda yer alan dönüş kampı yakınlarında gösteri yapan bir gruba işgal güçlerinin ateş açtığını ve iki gencin yaralandığını söyledi. Yaralı gençlerin Gazze’deki Avrupa Hastanesi’ne kaldırıldıkları belirtildi.

Rafah’ın doğusunda da üçüncü bir gencin işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandığı ve kentteki Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

Yaralılardan birinin gazeteci Mazin Kadih olduğu ve Han Yunus’un doğusundaki gösteriyi takip ederken elinden şarapnelle yaralandığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin göstericileri dağıtmak için bölgeye üç ses bombası attığı ifade edildi.

Kaynaklar, devrimci gençlerin gece şaşırtma gruplarının dün akşam yeniden faaliyetlerine başladığını söyledi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin geceleri de devam ettiğini gösteren gençlerin otomobil lastiği yaktığı, havai fişek attığı ve işgal askerlerine doğru lazer ışığı tuttuğu bildirildi.

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yapıyor.

İşgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara açtığı ateş sonucu 28’i çocuk 188 kişi şehit oldu.