Gazze Direnişi Suikastlere Karşı Teyakkuzda

Edinilen bilgilere göre kuşatma altında bulunan Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail’in liderlerine yönelik tehditleri sonrasında tam alarma geçti ve benzeri görülmemiş güvenlik önlemleri aldı. Hamas yaptığı açıklamada, İsrail işgalini, girişeceği herhangi bir eylemin sonuçları konusunda uyardı

El-Arabiya el-Cedid haber sitesinin raporuna göre, İsrail rejiminin liderlerine suikast düzenleme tehdidinin ardından, Gazze Şeridi ve başta Lübnan olmak üzere yurtdışındaki Filistinli direniş grupları tam alarma geçip, benzeri görülmemiş güvenlik önlemleri aldı.

Direniş gruplarından isimsiz kaynaklara atıfta bulunan İngiltere merkezli web sitesi, İsrail rejimden gelen tehditlerin direniş tarafından ciddiye alındığını söyledi.

Raporda ayrıca, Filistinli direniş gruplarının, hazırlık amacıyla, işgal güçlerinin olası saldırılarına karşı ana üslerini tahliye ettiği belirtildi.

Tel Aviv rejimi son günlerde direniş liderlerine yönelik tehditlerini artırdı. Yerel kaynaklar, çeşitli türlerdeki İsrail keşif uçaklarının bilgi toplamak amacıyla Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerinde devriye gezdiğini bildirdi.

Filistin direniş hareketi Hamas’ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, salı günkü açıklamasında, Filistinlilerin Batı Şeria’daki İsrail ihlallerine daha kararlı ve dirençli bir şekilde karşılık vereceğini söyledi.

“İşgalin saldırıları ve direniş liderlerini hedef alması Filistin halkının direncini kırmayacak” Hamas’tan gelen son açıklamada, “Siyonist işgalin saldırılarının ve direniş liderlerinin hedef alınmasının Filistin halkını yıldırmayacağı ve direncini kırmayacağı” mesajı verildi.

Hamas yöneticilerinden İsmail Rıdvan yaptığı basın açıklamasında, Batı Şeria’da artan direniş eylemlerini ve Huvare ile El Halil operasyonlarını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Rıdvan ayrıca İsrail işgalini, girişeceği herhangi bir eylemin sonuçları konusunda uyardı.

Hamas yetkilisi açıklamasında Kudüs’ü, El Aksa’yı ve Filistin halkını savunma kapsamında, işgal içindeki çatışmayı tırmandırılması ve kahramanca operasyonların yoğunlaştırılması çağrısında bulundu.