Hamas: Gazze SADECE ALLAH’A BOYUN EĞER

Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın Gazze’de düzenlediği yürüyüşte yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi’ne yönelik baskı ve kuşatma politikasını reddettiklerini söyledi.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Filistinli Esirlerin Açlık Grevinin TEK SONUCU ZAFER

Filistinli esirlerin işgal zindanlarında sürdürdükleri açlık grevi eylemini desteklediklerini ifade eden Ez-Zehhar, Gazze Şeridi’nin elektrik faturası karşılığı akidesini satmayacağını belirtti.

Dünyanın özgür insanlarını ablukayı kırmak için Gazze Şeridi’ne karadan ve denizden yardım kafileleri göndermeye çağıran Ez-Zehhar, Mescid-i Aksa’nın muhafazası, Kudüs halkının direnişinin desteklenmesi ve Gazze Şeridi’ndeki direniş projesinin korunması için fon oluşturulmasını istedi.

GÖZAT  Şeyh Mahir Hammud: Filistinli Direnişçiler ÜMMETİN AYDINLIK YÜZÜ

Ez-Zehhar, Mısır yönetimine de seslenerek, Rafah Kapısı’nı açma ve herkesin yararına olacak şekilde Gazze Şeridi’yle ekonomik ilişki kurma çağrısında bulundu.

Açlık grevindeki esirlere destek için dün akşam düzenlenen yürüyüşe başta Hamas liderleri ve milletvekilleri olmak üzere Filistinli grupların temsilcileri ve halktan binlerce kişi katıldı.

GÖZAT  Kassam Tugayları: Zafere Kadar Direniş İçin Allah'a Söz Verdik

Yürüyüşte “Gazze sadece Allah’a boyun eğer” ve benzeri sloganlar atılırken, esirlere destek pankartları açıldı.

Yürüyüşte taşınan pankartlardan birinde Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın resminin altında “Beni temsil etmiyor” yazması dikkat çekti.