Filistin Şehadet Eyleminde 1 Siyonist Öldü 2’si Yaralandı

İşgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, Ramallah yakınlarındaki Ofra Kavşağı’nda gerçekleştirilen eylemde 1 işgal askerinin hayatını kaybettiğini ve 2 askerin de yaralandığını yazdı.

Kaynaklar, eylemcinin yaralandığını belirtirken daha sonra şehit olduğu duyuruldu.

GÖZAT  Filistinli Kadından Şehadet Eylemi

İşgal rejimi medyası ise işgal güçlerinin eylemciyi ateş açtıktan sonra gözaltına aldığını ve eylemcinin ağır yaralı olduğunu bildirdi.

Bu arada, Hamas Kudüs İntifadası’nın devam ettiğini ve ancak özgürlükle sona ereceğini, intifadanın gelip geçici bir olay olmadığını, bilakis Filistinlilerin işgalden kurtulana kadar mücadeleye devam kararı verdiğini söyledi.

GÖZAT  Filistinli Genç Kız, Araçla Feda Eylemi Yaptı ve ŞEHİT OLDU

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkının hakları inkar edilip toprakları işgal edildiği sürece işgal ordusunun ve Yahudi yerleşimcilerin güvende olmayacaklarını ifade etti.

Kasım, eylemin Batı Yaka’daki gençliğin direnişi görev ve işgalciyi düşman kabul ettiklerinin göstergesi olduğunu kaydederek, intifadaya her alanda destek verilmesini istedi.

GÖZAT  Filistin Direnişi 1 Haftada 10 Eylem Yaptı, 8 Siyonist Yaralandı

Şehadet operasyonundan sonra Filistinli arabasıyla olay yerinden kaçtığı ama İsrail askerleri onu takip ederek ateş açtığı belirtildi.

Kudüs İntifadası, İsrailli yerleşimcilerin ve askerlerin başta Mescid-i Aksa olmak üzere Filistin’in İslami değerlerine saldırılarını arttırmasına itiraz etmek amacıyla 1 Kasım 2015 yılında başlamıştır.