Filistinli Gençlerden Molotoflu Eylem

Filistinli gençler Yahudi yerleşimcilerin araçlarını El-Halil’in doğusunda kurulu Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi’nin doğusundan geçen 60 nolu çevre yolunda seyir halindeyken hedef aldı.

Filistinli gençler, Filistin mahallelerine baskın düzenleyerek terör estiren Yahudi yerleşimci teröristlere taşlarla ve molotof kokteyliyle direniyor.

Kudüs Araştırma Merkezi, Filistinli gençlerin Kudüs İntifadası’nın başladığı Ekim 2015’ten 2016 sonuna kadar işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik 1602 molotof ve el yapımı bomba atma eylemi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bu arada, işgal güçleri dün akşam Harsa ve Et-Tabka köylerine baskın düzenleyerek, El-Halil’in güneyindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’nın girişini kapattı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Harsa ve Et-Tabka köylerine baskın düzenlediğini ve birçok evde arama yaptığını, 12 yaşındaki Eymen Abdunnasır Ed-Derabia ve 18 yaşındaki Ali El-Kubi’yi bir süre gözaltında tutarak sorguya çektiğini ve daha sonra her ikisini de serbest bıraktığını bildirdi.

Söz konusu kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin El-Fevvar Mülteci Kampı’nın girişini demir kapıyla kapattığını ve barikat kurduğunu, yoldan geçen araçları ve yayaları durdurarak kimlik kontrolü yaptığını söyledi.