Şeyh Hammud LÜBNAN Halkını FİLİSTİN Sınırına Çağırdı

Lübnan Direniş Alimleri Birliği Genel Başkanı Şeyh Mahir Hammud, yarın Filistinli çeşitli grup ve kurumların ve çok sayıda alimin katılımıyla, Cuma namazını, Filistin sınırına yakın olan Marun Er-Ra’s Camii’nde eda edeceklerini açıkladı.

Cuma namazını eda ettikten sonra Filistin halkına destek olmak ve işgali kınamak amacıyla çeşitli açıklamaların yapılacağını duyuran Şeyh Hammud, Filistinlilerin “Öfke Günü” ilan ettiği bugünde Filistin sınırına akın edeceklerini ifade etti.

Eda edilecek olan bu namaz ile Filistin halkına işgalci güçler karşısında yalnız olmadıkları mesajı vermeyi hedeflediklerini söyleyen Şeyh Mahir Hammud, işgalci güçlere de bu zulüm karşısındaki sessizliğin devam etmeyeceğinin mesajının verileceğini ifade etti.

“İsrailli düşman kendi içinde yaşadığı psikolojik yenilgiyle baş başa” diyen Şeyh Hammud, direniş sayesinde gelecekten yana endişe duymadıklarını vurguladı.

Şeyh Hammud işgalcilere boyun eğmek anlamına geleceği için kontrol cihazlarından geçmeyi asla kabul etmemeye çağrısı yaptı.