Filistin Direnişi 1 Haftada 10 Eylem Yaptı, 8 Siyonist Yaralandı

Geçen hafta Kudüs kentinin doğusundaki Et-Tur beldesinde Filistinli gençlerce taşlanan bir yerleşimcinin yaralandığı kaydedildi.

Mart’ın ilk haftasında ayrıca Beytlahim yakınlarındaki Efrat Yahudi Yerleşkesi civarında Filistinli direnişinin açtığı ateş sonucu bir işgal askerinin yaralandığı bildirildi.

GÖZAT  Türkiye'deki Filistinliler: Kudüs Eylemi Meşru Direniştir

Geçen hafta Kohav Hashahar Yahudi Yerleşkesi yakınlarında yaşanan çatışmalar sırasında bir yerleşimcinin taşlı saldırıya uğrayarak yaralandığı ifade edildi.

Rehovot Mor Yahudi Yerleşkesi’nden bir yerleşimci geçen hafta şehit Saad Muhammed Yunus Kaysiyye tarafından elinden bıçaklandı.

GÖZAT  Kudüs'te Kamyonlu Eylemde 4 İsrail Askeri Öldü 20'si Yaralandı

Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Hızma beldesinde de Filistinli gençler tarafından taşlanan bir yerleşimci yaralandı.

Kudüs’ün El-İseviyye ve Silvan beldelerinde Mart’ın ilk haftasında yaşanan çatışmalarda iki işgal askerinin yaralandığı bildirildi.

GÖZAT  Kudüs Şehadet Eyleminin Dünyaya ve Ümmete Verdiği Mesajlar

Geçen hafta Beytlahim’de de bir yerleşimci Filistinli bir genç tarafından bıçaklanırken eylemci gencin olay yerinden kaçmayı başardığı ifade edildi.

İntifada sitesi, geçen hafta Ramallah ve El-Halil’de Filistinli iki gencin işgal güçlerince yargısız infaz yapılarak şehit edildiklerini belirtti.

Sitenin verilerine göre geçen hafta 88 noktada işgalcilerle yaşanan çatışmalarda 67 Filistinli yaralandı.