Filistinli Kadından Şehadet Eylemi

Mescid-i Aksa’nın kapılarından birisi olan Babul Amud’un girişinde Siyonist askerlere elindeki bıçağıyla saldıran Filistinli kadın, işgal askerlerinin açtığı ateş sonucunda şehid oldu.

GÖZAT  Kudüs'te Kamyonlu Eylemde 4 İsrail Askeri Öldü 20'si Yaralandı

Siyonist işgal güçlerinin aldığı tüm tedbirlere rağmen Kudüs intifadasını durdurmayı başaramıyor. Siyonist işgal güçleri, bugün Kudüs’te Filistinli bir kadının düzenlediği şehadet eylemiyle şoke oldu.

Mescid-i Aksa’nın kapılarından birisi olan Babul Amud’un girişinde Siyonist askerlere elindeki bıçağıyla saldıran Filistinli kadın, işgal askerlerinin açtığı ateş sonucunda ağır bir şekilde yaralandı.

GÖZAT  Hamas: Feda Eylemleri, İsrail İşgalinin Haklı Sonucu

Yerde uzun bir süre yaralı olarak yatan Filistinli kadına sağlık görevlilerinin yaklaşmasının engellendiğini belirten Filistin kaynakları, Filistinli kadının bir süre sonra şehid olduğunu açıkladı.

Sağlık ekiplerinin engellenmesine itiraz eden bir Filistinli kadın ise İsrail askerleri tarafından darp edilerek yaralandı.

GÖZAT  Filistinli Genç Kız, Araçla Feda Eylemi Yaptı ve ŞEHİT OLDU

Kudüs’teki yerel  kaynaklar şehid olan Filistinli kadının 49 yaşında ve  adının Siham Ratip Nemr olduğunu açıkladı.

Şehid Nemr’in oğlu Mustafa’nın Eylül 2016’da Kudüs’ün Şafat bölgesinde İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucunda şehid olmuştu.