FİLİSTİN Halkı, ESİRLER İçin Mücadeleyi Bırakmaz!

Hamas’ın Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden Hasan Yusuf, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin Filistin halkının ve direniş gruplarının desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yusuf, esirlere destek olarak işgal rejimi hükümetine Filistin halkının esirleri terk etmeyeceği ve işgal rejimi partilerinin sözde seçimlerine kurban edilmelerine izin vermeyeceği mesajını vermeleri gerektiğini dile getirdi.

Esirlerin işgal rejimi cezaevleri idaresine karşı eylemlerini tırmandırma kararının doğru yönde atılmış bir adım olduğunu ifade eden Yusuf, esirlerin bu adımının işgal rejimini tedirgin edeceğini ve Filistin halkının bu mücadelede esirleri yalnız bırakmayacağını belirtti.

Tüm grupların esirlere destek olması gerektiğini kaydeden Yusuf, “Toprakları ve kutsal mekanları için halkları adına mücadele veren o kahramanları yalnız bırakmak doğru olmaz” dedi.

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlere de seslenen Yusuf, esirleri işgalcilere karşı mücadelede daha sabırlı ve dirençli olmaya davet etti.

Esirlerin maruz kaldıkları baskıları ve yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini belirten Yusuf, direniş ve kurtuluş pusulasını temsil eden esirlerin mücadelesine güvendiklerini söyledi.