Home / Filistin / Filistinli Esirler / El-Bergusi: ESİRLER Meselesi ULUSLARARASI Seviyeye Taşınmalı
El-Bergusi- ESIRLER Meselesi ULUSLARARASI Seviyeye Tasinmali

El-Bergusi: ESİRLER Meselesi ULUSLARARASI Seviyeye Taşınmalı

Filistinli esirlerin piri 60 yaşındaki Nail El-Bergusi, esir takasıyla Şalit'e karşılık serbest bırakıldıktan sonra yeniden gözaltına alınan esirlerin davasının uluslararası platforma taşınması çağrısında bulundu.

Nail El-Bergusi, konuya ilişkin yaptığı ve Esir Kulübü tarafından yayınlanan açıklamalarında, esir takasıyla özgürlüğe kavuşan esirlerin işgal rejimi askeri mahkemelerinin eski cezalarını yeniden vermesini beklediklerini söyledi.

GÖZAT  Şeyh Raid Salah: İşgalci İsrail Tehdidi Beni Korkutamaz!

Bu arada, Esir Kulübü işgal rejiminin siyasi nedenlerle gözaltına aldığı ve haklarında verilen eski cezaları yeniden işleme koyduğu 63 esirin serbest bırakılması için uluslararası toplumun müdahalede bulunmasını istedi.

Esir Kulübü ayrıca uluslararası toplumun sessizliğinin Filistinliler ve İsrailliler arasında yeni bir esir takası anlaşması yapılabilmesini güçleştirdiğini ifade etti.

GÖZAT  Siyonist İsrail 8 Filistinliyi Göz Altına Aldı

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin piri Nail El-Bergusi, Ramallah’a bağlı Kuber beldesi sakinlerinden. 34 yılı kesintisiz işgal zindanlarında toplam 37 yıl yatan El-Bergusi, 2011 yılındaki takasta özgürlüğe kavuşmuştu. İşgal güçleri Nail El-Bergusi’yi 2014’te yeniden gözaltına aldı.

Bu arada, Filistinli Esir Kulübü, Akka kenti sakinlerinden esir Yusuf Ebu’l-Hayr’ın sağlık durumunun kötü olduğunu açıkladı.