Home / Filistin Direnişi / DİRENİŞ 2014’ten Beri İlk Kez O Bölgeye FÜZE Attı

DİRENİŞ 2014’ten Beri İlk Kez O Bölgeye FÜZE Attı

Siyonist işgal güçlerinin Gazze’ye yönelik saldırılarına misillemede bulunmaya devam eden direniş güçleri dün 2014 savaşından sonra ilk kez Bi’ri Saba’yı füzeyle vurdular.

Gazze’den atılan Grad tipi bir füze Bi’ri Saba şehri yakınlarında açık alana düşerken, füze nedeniyle işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde siren seslerinin çaldığı belirtildi.

Saldırıyı doğrulayan işgal rejimi medyası, 2014 savaşından sonra ilk kez Gazze’den 45 kilometre uzaklıkta bulunan Bi’ri Saba ve En-Nakkaş’ta sirenlerin çaldığını belirttiler.

GÖZAT  HAMAS ve İSLAMİ CİHAD: Ateşkes Sağlandı

İşgal radyosu görgü tanıklarına dayandırarak verdiği haberde Grad tipi bir füzenin Bi’ri Saba’nın dışında boş bir araziye düştüğünü ifade etti.

Son günlerde yaşanan çatışmalar üzerine işgal ordusu Gazze sınırına ek güç gönderirken, Gazze’den 80 kilometre uzaklıktaki bölgelere de Demir Kubbe sistemini kurdu.

İşgal ordusunun dün sabah erken saatlerde Deir El-Belah’ta evlerine hava saldırısı düzenlemesi sonucu bir anne ve bebeği şehit olurken kocasının da yaralandığı bildirildi.

GÖZAT  GAZZE Direnişinden İsrail'e FÜZE YAĞMURU!

Ağır yaralı olan aile reisinin de hastanede şehit olduğu daha sonra duyuruldu.

İşgal ordusunun yine dün akşam saatlerinde Gazze kentinin batısındaki bir kültür merkezine düzenlediği hava saldırısında 18 kişi yaralandı.

Görgü tanıkları, işgal ordusuna ait F-16 savaş uçağının saldırısında kültür merkezinin tamamen yıkıldığını belirtirken, Filistin Sağlık Bakanlığı 18 kişinin yaralandığını açıkladı.