AKSA TV’den Siyonist İSRAİL’in Kararına TEPKİ!

El-Aksa kanalı, işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun televizyon kanalını terör örgütü ilan etmesini kınayarak, kararın onlarca gazetecinin hayatına ve kanalın ofislerine yönelik doğrudan tehdit teşkil ettiğini söyledi.

Kanal yönetimi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Netanyahu’nun bu tür düşmanca açıklamaları siyasi rakiplerine karşı seçim propagandası olarak kullandığını ifade etti.

İşgal hükümetinin tehditlerini ciddiye aldıklarını belirten kanal yönetimi, işgal güçlerinin daha önce Gazze Şeridi’nde El-Aksa kanalına ait binaları bombaladığını ve son olarak 13 Kasım’da Gazze’deki ana binasına hava saldırısı düzenlediğini hatırlattı.

El-Aksa kanalı, uluslararası hukukun garanti altına aldığı basın hakları ve ilkeleri çerçevesinde faaliyet gösteren Filistinli bir medya kuruluşu olduğuna dikkat çekti.

Filistin halkı işgalden kurtulup özgürlüğüne kavuşana kadar medya platformlarında Filistin davasının haklılığını savunmaya devam edeceğini belirten El-Aksa kanalı, işgal güçlerinin kanala ait binaları füzelerle yeniden hedef alabileceği uyarısında bulundu.

Kanal çalışanlarının hayatlarından işgal yönetiminin sorumlu olduğunu ifade eden El-Aksa kanalı, Arap ve uluslararası medya kuruluşlarını Netanyahu’nun kararını kınamaya davet etti.

İşgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu, bugün öğle saatlerinde yayınladığı kararname ile El-Aksa kanalını terör örgütü ilan ederek çalışmasını yasakladı.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot, Netanyahu’nun işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak” ve işgal ordusu terörle ekonomik mücadele biriminin tavsiyelerine kulak vererek bu kararı aldığını yazdı.

Haberde, kararın Şabak’ın geçen ay El-Aksa kanalı hakkında verdiği bilgilere dayandığı ifade edildi.

İşgal rejimi iç istihbarat teşkilatı, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın El-Aksa kanalındaki yayınlarda şifreli mesajlar vererek kendisine taraftar devşirdiğini öne sürmüştü.