ABD ve İsrail’in Hayali, Müslümanlar Arasında Fitne Çıkarmak

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu (Dar’ul Taqrib) genel sekreteri Hüccetülislam Şehriyari, Irak Ehli Sünnet Alimleri başkanı Şeyh Halid el’Mela ile telefon görüşmesinde, terör rejimi İsrail ile mücadele için İslam dünyasının vahdetinin zaruri olduğunu bildirdi.

Şehriyari, sözkonusu görüşmede, Şeyh Halid el’Mela için sağlık ve esenlikler dilerken, siyonist İsrail’in İslam ümmeti ve İslami değerler aleyhindeki son komplolarına  işaretle; ”Bugün siyonist İsrail’in yeni girişimleri karşısında  mücadele etmek için İslam dünyasının vahdeti farzdır ve gereklidir ve bütün Müslümanlar ve dünya özgürlükçüleri buna dikkat etmelidir’ dedi.

Hüccetülislam Şehriyari, İslam dünyasının ciddi tehlikelerle karşı karşıya olduğunu belirterek, bu tehlikelerin ortadan kalkması  ve İslam dünyasının sorunlarının çözümü için, başta İslam alimleri olmak üzere bütün Müslümanların işbirliği ve katılımının olması gerektiğini söyledi.

Sözkonusu telefon görüşmesinde, Iraklı İslam alimi Şeyh Halid el’Mela da, ABD’nin Irak’ın içişlerine açık müdahalesi ve Irak’ta fitne girişimlerine işaretle, ”İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei’nin bir kaç kez bildirdiği gibi, bugün İslam ümmetinin vahdeti ve İslam mezheplerinin  yakınlaşması projesi her zamandan daha fazla ihtiyaçtır” dedi.

Irak Ehli Sünnet Alimleri başkanı, siyonistler ve Amerikalıların İslam ümmeti arasında fitne çıkarma ve yayma çalışmalarına da işaretle, ”İslami vahdetin Müslümanların elindeki en büyük silah olduğunu’ söyledi.