İsrail İle Her Türlü İlişki, Siyonizme Boyun Eğmektir!

Filistin Meclis Başkanlığı yaptığı açıklamada İsrail işgal yönetimiyle Müslüman ülkelerin, sanatsal faaliyetler dahil olmak üzere herhangi bir alanda ilişkilerin normalleştirilmesine karşı uyarıda bulundu.

Normalleştirme çabalarını büyük bir siyasi suç, tarihi hata, Filistin halkına ve ulusal davasına karşı doğrudan düşmanca tutum olarak değerlendirdiğini dile getirdi.

Siyonist Projeye Boyun Eğmektir…

Hamas Liderlerinden ve Başkan Vekili Mahmud Ez-Zehhar İsrail ile ilişkileri normalleştirmenin, siyonist proje önünde boyun eğmek ve ona hizmet olarak değerlendirdiğini dile getirerek tepki gösterdi.

Filistin Meclis Başkanlığı, başkanın görevlerini yerine getiren Başkan Vekili Dr. Mahmud Zehhar’ın öncülüğünde bugün düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Normalleştirme çabalarını yürütenlerin yaptıkları ümmetin kalelerini ve onun engelleyici duvarlarını siyaset, ekonomi, güvenlik, sanat, kültür ve medya kapılarını kullanarak delme çabalarıdır. Bu çabalar başarısızlıkla sonuçlanmaya mahkumdur.”

Başkan Vekili Ez-Zehhar bütün bu normalleştirme çabalarının siyonist işgal rejiminin Filistin topraklarının önemli bir kısmını ilhak etme girişimlerine zemin hazırlamak amacıyla uygun şartları ve zemini oluşturmak için oynanan bir siyasi tiyatro olduğuna dikkat çekti.

Zehhar, ABD ve İsrail arasındaki yardımlaşma ve Arap dünyasındaki bazı yönetimlerin de şartları oluşturması suretiyle Yüzyılın Anlaşması planının hayata geçirilmesi için bugünlerde birtakım oyunlar oynanmasına çalışıldığına dikkat çekerek söz konusu çabaların da bu çerçevede yürütüldüğünü vurguladı.