Mossad’ın Sudan’da Gizli Operasyonu İfşa Oldu

Siyonist rejimin gizli servisi Mossad unsurları, Sudan’da dört yıl boyunca gizli operasyonlar düzenleyerek Etiyopyalı Yahudileri işgal altındaki Filistin’e gitmeye zorladı.

Siyonist rejim Kanal 13 adlı televizyon kanalı, geçtiğimiz günlerde rejimin casusluk kurumu Mossad’ın unsurları tarafından düzenlenen, Sudan’da bulunan Etiyopyalı Yahudileri işgal altındaki Filistin topraklarına taşıdığı bir operasyona ait bir belgesel yayınladı.

Bu kanalın sunucusu Ayala Hessun, bu belgesel ve programı hazırlamak için bu operasyona katılan birkaç kişiyle röportaj yaptı. Sunucu, bu röportaj sırasında işgal altındaki Filistin’de yaşayan Etiyopyalı Yahudilerin kendi aleyhlerindeki kötü yaşam koşullarını ve ayrımcılığı protesto ettiklerine şahit olduğunu söyledi.

Mossad unsuru ve Siyonist rejimin Etiyopyalı Yahudileri Filistin’e taşıma hedefi konusundaki operasyonunun komutanı Dawn Limmore, bu operasyonunun planının on yıllarca öncesine dayandığını söylüyor. Ona göre, 1979’larda, o zamanki rejimin başbakanı Menahem Begin, kötü şartlarda yaşayan Etiyopyalı Yahudileri Filistin’e yerleştirmeye karar vermişti.

Bu Mossad üyesi, Etiyopyalı Yahudilerin sayısını yüz binlerce olarak açıkladı ve bu sayının arasında Etiyopya’dan Sudan’a kaçan ve mülteci kamplarına yerleştirilen Yahudilerin de olduğunu söyledi.

El-Halic el-Cedid haber sitesine göre, Yahudileri işgal altındaki Filistin’e taşıma operasyonunda yer alan Mossad’ın diğer unsurlarından biri olan Yola Ritmen, Siyonist kanalı Kanal 13’ün muhabiriyle yaptığı röportajda, operasyona başlamak için bu amaca uygun bir köy bulduklarını ve bu kişileri taşıma işini sahil yolundan 12 metre yüksekliğinde şişme botlarla başladıklarını anlattı.

Mossad unsurlarından birinin bu konuda yaptığı açıklamaya göre, Mossad unsurları dört yıl boyunca düşman ülke Sudan’ın merkezindeydiler ve bu operasyonu gerçekleştirmek için hayatlarını tehlikeye attılar.