Home / Dünya Ülkeleri / ABD Elçiliği FİLİSTİNLİ Şehitlerin KANI Üzerine Açıldı

ABD Elçiliği FİLİSTİNLİ Şehitlerin KANI Üzerine Açıldı

Amerika’nın Tel Aviv’deki büyükelçiliğini gayri meşru bir şekilde Kudüs’e intikal ettirmesi ve dün bu büyükelçiliğin açılmasıyla 59 Filistinli şehit edildi ve 2700 Filistinli de yaralandı.

Amerikan yönetimi, dün, uluslararası kuruluşlar ve devletlerin ciddi bir irade ortaya koyamamalarını fırsat bilerek gayri meşru büyükelçiliğini Kudüs’te açtı.

Aynı zamanda Filistinliler ise başta Gazze Şeridi sınırları ve Filistin’in diğer bölgelerinde bu girişimi kınamak için protesto gösterileri düzenlediler.

Terör rejimi İsrail güçlerinin gerçek mermilerle Filistinli göstericilere ateş açmaları sonucu 50’den fazla Filistinli şehit olurken 2700 kadar Filistinli de yaralandı. Yaralılar arasında durumları ağır olanlar da bulunuyor.

Bu arada terör rejimi İsrail güçleri, Gazze Şeridi’ni topçu saldırısına tuttu. Diğer yandan savaş uçaklarının da Gazze’nin bir çok bölgesini bombaladığı bildiriliyor.

Filistin sağlık bakanı, terör rejiminin cinayetlerinde çok sayıda şehit ve yaralı olduğunu ve şehit sayısının her saat arttığını bildirdi.

Uluslararası Af Örgütü de, yayınladığı bildiride, Gazze Şeridi’nde olanların Uluslararası kanunların utanç verici bir şekilde çiğnenmesi olduğunu belirterek, ‘bu açık bir şekilde savaş suçu boyutundadır’ dedi.