Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / FİLİSTİN Milletvekili: ABBAS Güçleri İSRAİL İle Yarışıyor

FİLİSTİN Milletvekili: ABBAS Güçleri İSRAİL İle Yarışıyor

Filistinli milletvekili Fethi El-Kar'avi, Genel İstihbarat biriminin dün eski esir Hikmet Avde'yi gözaltına aldığını ve ailesinin gözü önünde darp ettiğini bildirdi.

El-Kar’avi, Filistin Abbas Yönetimi güvenlik güçlerinin Filistinli eski esiri bayılıncaya kadar dövmesinin işgal güçlerinin yaptığı zulümden az olmadığını söyledi.

GÖZAT  Gazze, Mahmud Abbas Mahkeme Kararını İptal Etti

Filistin Abbas Yönetimi güvenlik birimlerinin eski esirleri ve şerefli insanları gözaltına almasının ve cezaevlerinde onlara işkence yapılmasının sessiz kalınamayacak bir hale geldiğini belirten El-Kar’avi, Filistin sokağında bu duruma duyulan öfkenin giderek büyüdüğüne dikkat çekti.

Milletvekili El-Kar’avi, Alar beldesinde işgal güçlerini hedef alan el yapımı patlayıcıların ele geçirilmesinden sonra Filistin Abbas Yönetimi güvenlik birimlerinin halktan çok sayıda kişiyi sadece şüphe üzerine gözaltına aldığını ifade etti.

GÖZAT  ABBAS Yönetiminden 7000 Gazzeliye ZORLA Emeklilik

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin şüphe üzerine ve esirlere destek ifade eden paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındıklarını belirten El-Kar’avi, Filistinli gruplardan bu durum karşısında sessiz kalmamalarını istedi.

Milletvekili El-Kar’avi, işkenceye ve ihlale maruz kalan tüm tutukluları yerel ve uluslararası mahkemelere şikayette bulunmaya davet etti.