ABBAS Güçleri DİRENİŞ Eylemlerini Engelliyor

Gazete, engellenin patlamanın bölgede devriye gezen askerlere ciddi manada zarar vermesinin muhtemel olduğunu kaydetti.

Gazete, Filistin Yönetimine bağlı güçlerin İsrail askerlerine karşı işgal askerlerinin kontrolündeki yola yerleştirilmiş patlayıcıyı bulmakla askerleri büyük bir felaketten kurtardıklarını ifade etti.

Gazete, el yapımı patlayıcının çok iyi hazırlandığını, iki tüp ve patlayıcılardan oluştuğunu, daha çok kişinin ölmesi için de içine çok sayıda çivi yerleştirildiğini kaydetti.

Haberin duyurulması üzerine sosyal paylaşım sitelerinde birçok Filistinli yaptığı yorumda Filistinli güçleri ve onların bağlı olduğu Filistin Yönetimini işgalcinin çıkarlarını korumakla suçladı.

Hemen her gün Filistinlilere saldıran, Mescidi Aksa’ya baskın yapan Yahudi yerleşimcileri koruyan, Gazze’de insanları katleden, bütün Filistin’de tutuklamalar gerçekleştiren, evleri yıkan, direnenleri infaz eden işgal güçlerinin yaptıklarını görmezlikten gelen Filistin Yönetiminin ve ona bağlı güçlerin, sanki bunlar Filistinlilere yapılmıyormuş gibi davranarak işgal güçlerini ve Yahudi yerleşimcileri koruma derdine düşmesi dikkat çekiyor.