Home / Filistin / Filistinli Esirler / ABBAS Güçlerinden 2 Eski ESİRE Gözaltı

ABBAS Güçlerinden 2 Eski ESİRE Gözaltı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik birimleri siyasi görüşleri nedeniyle iki eski esiri daha gözaltına alırken, onlarca kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutmaya devam ediyor.

Hamas’ın konuyla ilgili yayınladığı bildiriye göre, Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil’de eski esir ve eski siyasi tutuklu Mahmud Muhammed Ebu Verde’yi bu sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Mahmud Ebu Verde’nin şehadet eylemcisi Mecdi Ebu Verde’nin kardeşi olduğu ve yaklaşık 9 yıl işgal zindanlarında esir tutulduğu kaydedildi.

GÖZAT  HAMAS: Filistin Yönetimi ESKİ Esirleri Gözaltına Alıyor

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin de eski esir ve eski siyasi tutuklu, Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Yusuf Etraş’ı gözaltına aldığı, Etraş’ın gözaltına alındığı andan itibaren açlık grevine başladığı belirtildi.

El-Halil’de Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Davud Ömeriye’nin dört gündür Genel İstihbarat birimi zindanlarında açlık grevinde olduğu öğrenildi.

GÖZAT  ABBAS Güçlerinden 10 Filistinliye GÖZALTI

Beytlahim’de Koruyucu Güvenlik birimince gözaltına alınan Münir El-Uruc’un sekiz gündür açlık grevi eylemini sürdürdüğü ifade edildi.

Nablus’ta Genel İstihbarat biriminin Ahmed Muflih’i Gazze’yi ve direnişi savunan paylaşımları nedeniyle beş gündür gözaltında tuttuğu ve aynı birimin Eriha’da da Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Ubade Mer’i’yi 19 gündür gözaltında tuttuğu bildirildi.