Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / 150 SİYONİST YAHUDİ Mescidi Aksa’ya Baskın Yaptı

150 SİYONİST YAHUDİ Mescidi Aksa’ya Baskın Yaptı

Siyonist Yahudi yerleşimci gruplar işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye onlarca Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya girmek için El-Mağaribe Kapısı önünde toplandı.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin Mescid-i Aksa avlusunda geniş çaplı güvenlik önlemleri aldığı ve Yahudi yerleşimcilere Es-Silsile Kapısı’ndan çıkışlarına kadar eşlik ettiği belirtildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, 100’ü Yahudi öğrenci 150 işgalcinin Mescid-i Aksa’ya girmesinin ardından işgal polisinin El-Mağaribe Kapısı’nı kapattığını söyledi.

Kaynaklar, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Mehdi El-Abbasi’yi El-Kışla Polis Merkezi’ne ifade vermeye çağırdığını bildirdi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.