YAHUDİ İşgalciler DARP Ettiği ÇİFTÇİ, Gözaltına Alındı!

İşgal güçleri Kudüs kentinin doğusundaki Kuzey El-Ağvar bölgesinde Yahudi yerleşimcilerin saldırısına maruz kalan bir Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, Kuzey El-Ağvar’daki El-Farisiyye bölgesinde kurulu Rotem Yahudi Yerleşkesi sakini bir grup Yahudi yerleşimcinin işgal güçlerinin gözü önünde Filistinli çobanlara saldırdığını ifade etti.

Tubas vilayetindeki El-Ağvar dosyası sorumlusu Mutez Bişarat, işgal güçleri himayesinde hareket eden Yahudi yerleşimcilerin Filistinli çobanları darp ettiğini ve işgal güçlerinin Ahmed Hüseyin Drağime isimli Filistinliyi gözaltına aldığını bildirdi.

Uluslararası kurumları ve insan hakları örgütleri, El-Ağvar bölgesinde Filistinlileri hedef alan saldırıların ve ihlallerin zirai ve askeri açıdan stratejik öneme sahip bölgede yaşayanları göçe zorlayarak arazilerine el koymayı hedeflediğini bildiriyor.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.