YAHUDİ Yerleşimciler Filistinli Ailelere SALDIRDI

Tel İrmide ve Beyt Hadasa’da ikamet eden onlarca Yahudi yerleşimcinin bu sabah erken saatlerde Eş-Şuheda Caddesi’nde Filistinlilerin evlerine saldırdığı belirtildi.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilerin evlerine taş ve cam şişeler attıklarını, yoldan geçenlere saldırıp birçok kişiyi darp ettiklerini ve beş kişinin yaralandığını bildirdi.

Yahudi yerleşimci çetelerin saldırısına uğrayan evler arasında Ez-Zahide, Eş-Şerabati, Bayis ve Funun ailelerinin evlerinin de olduğu kaydedildi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilerin evlerine ve yoldan geçen insanlara işgal güçlerinin himayesinde saldırdıklarını söyledi.

Yoldan geçen yaşlı bir Filistinlinin Yahudi yerleşimciler tarafından darp edilmesi sonucu yaralandığı ve üstünün başının kan olduğu, yere düşüp bayıldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin yaralıların hastaneye kaldırılmalarına izin vermediği belirtilirken, bölge sakinlerinin Filistin irtibat görevlisini arayarak yardım talep ettiği fakat taleplerine cevap verilmediği bildirildi.