TÜRKİYE ve Siyonist İSRAİL İlişkileri Devam Ediyor…

California Üniversitesi akademik personellerinden Prof. Richard Falk, Siyonist İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin devam ettiğini açıkladı.

Richard Falk, bölgedeki son olaylar ve İsrail – Filistin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlere Bağlı Sertleşen Söylemler

Siyonist Rejimde de yakınlaşan seçimler nedeniyle hem Netanyahu’nun hem de Gantz’ın gittikçe sertleşen ifadelere sahip olduğunu belirten Richard Falk, bunun bir seçim politikası olduğunu söyledi.

Richard Falk, Siyonist İsrail’in Türkiye’nin zayıflamasını arzuladığını ve bu yönde adımlar atacağını belirtti.

Ticari İlişkiler ve Ortaklıklar

Richard Falk iki ülke arasındaki gergin görünen ve seçimlerle ilgili olan duruma rağmen, Türkiye ile Siyonist İsrail arasında hali hazırda birçok ticari ilişki ve ortaklığın devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Prof. Falk, Türkiye ve İsrail’in bu ticaret ve ortaklıklara aynı şekilde devam edeceğini de öngördüğünü belirtirken, politik olarak bir yumuşama için ise şu an uygun ortam olmadığını belirtiyor.

Arap Rejimleri De İsrail İçin Sıraya Girmişti

Açıktan ve gizli olarak son zamanlarda Siyonist İsrail ile hızlı bir diplomasi içine giren Arap rejimleri de bu sürece çoktan dahil olduğunu ortaya koymuştu.

Arabistan, BAE, Katar gibi ülkeler spor, uluslararası hava yolu gibi çeşit çeşit bahanelerle Siyonist Rejimle yakınlaşma adımlarını hızlandırmıştı.