TÜRKİYE Halkı: İSRAİL İle Tüm İlişkiler KESİLSİN!

Gösteride yapılan açıklamalarda Siyonist İsrail’e karşı tüm İslam ülkelerinin ortak bir tavır sergilemesi gerektiği belirtildi.

Siyonist İsrail ve Amerika’nın İslam ülkelerindeki politikaları olan Irkçılık-Mezhepçilik politikalarına karşı da Müslümanların artık uyanık olması gerektiğine dikkat çekildi.

Türkiye Halkı Filistin’in Yanında

Siyonist İsrail saldırılarında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazını Ankara Hacı Bayram Veri Camii’nde öğlen namazına müteakip kılan halk, Türkiye halkının var gücüyle Filistin’in yanında olduğunu bir kez daha deklare etti.

Filistin halkının Siyonist işgalden kurtarmanın her Müslüman için bir vazife niteliğinde olduğunun belirtildiği açıklamalarda, Siyonist İsrail’in işgal ettiği toprakların her bir santimetresinden çekilmeden barışın da mümkün olmadığı belirtildi.

İsrail İle Tüm İlişkiler Kesilmeli

Yapılan açıklamalarda ayrıca birçok İslam ülkesinin, halkların net tavrına rağmen yöneticiler tarafından, Siyonist İsrail ile siyasi-kültürel-ekonomik-askeri alanlarda ilişkiler kurmaktan çekinmediği bir ortama dikkat çekildi.