Siyonistler Şehit El-Arac’ın Naaşını Teslim Edecek

Konuyla ilgili açıklama yapan aile, işgal rejiminin Filistin tarafına ellerinde bulunan Basil El-A’rac’ın naaşını Cuma günü Beytlahim askeri noktasında teslim edeceğini, şehidin belirlenen saatte teslim edilmesi durumunda El-Velce köyünde defnedeceklerini ifade etti.

GÖZAT  Hamas: Şehit El-Arac'ın Babasına Saldırı MİLLİ BİR SUÇTUR

Şehidin ailesi, işgal rejiminin daha önce şehidin naaşını bekletip eve götürmeme şartıyla teslim etme şartını reddeden ailesi şehidi kahramanlığına yakışır bir törenle ve kalabalık bir halk kitlesinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlayacaklarını kaydetti.

Ailenin kararlı tutumu karşısında geri adım atan işgal rejimi şehidin naaşını teslim edeceğini duyurdu.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ DEVRİMCİ AKTİVİST Şehit Basil El-Arac KİMDİ?

Basil El-A’rac (34), Ramallah şehrinde işgal güçlerinin bulunduğu eve baskın düzenleyip ateş açmaları üzerine çıkan çatışmada (6 Mart Pazartesi) şehit olmuştu.

Diğer taraftan Siyonist işgal rejimi, El-Halil yakınlarındaki Ez-Zahiriyye’den olan şehid Sa’d Muhammed Ali El-Kaysiyye’nin naaşını da bugün (17 Mart Cuma) akşam teslim edeceğini duyurdu.

GÖZAT  Hamas: Şehit El-Arac DİRENİŞ BİLİNCİNİN ÖRNEĞİDİR!

Filistinli yetkililerin yanında ailesinin de teslim anında hazır olacağını belirten kaynaklar, şehidin naaşının teslim alındıktan sonra hastaneye, oradan da doğum yeri olan Ez-Zahiriyye’ye götürülüp defnedileceğini ifade ettiler.

Şehid El-Kaysiyye (24), bu ayın başında Ez-Zahiriyye’ye yakın Yahudi yerleşkesinden, yerleşimcilerin açtığı ateş sonucu şehit olmuştu.