Hamas: Şehit El-Arac DİRENİŞ BİLİNCİNİN ÖRNEĞİDİR!

Hamas sözcülerinden Hüsam Bedran, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin topraklarına çöreklenen işgal olduğu sürece şehitler kervanının durmayacağını ifade etti.

Bedran, Filistinli grupları Filistin Yönetimi’nin işgal güçleriyle yaptığı güvenlik koordinasyonuna son vermek için hep birlikte çaba göstermeye davet etti.

GÖZAT  Filistin İslami Cihad: İsrail İle İşbirliği Yapan Mahmud Abbas Gitmeli

Mahmud Abbas yönetiminin Siyonist İsrail ile sürdürdüğü Güvenlik koordinasyonunun, Filistinli direnişçileri işgal güçlerine teslim ettiğini ve işgal ordusunun peşinde olduğu direnişçilere ulaşmasını kolaylaştırdığını söyleyen Bedran, şehit El-A’rac ve arkadaşlarının başına gelenin Filistin Yönetimi’nin benimsediği güvenlik koordinasyonunun çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini kaydetti.

GÖZAT  Siyonistlerle Çatışmaya Giren FİLİSTİNLİ GENÇ ŞEHİT OLDU

Şehit El-A’rac’ın Filistin Yönetimi zindanlarından çıktıktan sonra sürekli işgal güçlerince kovalandığını bildiren Bedran, şehidin arkadaşlarının ise Filistin Yönetimi zindanlarından çıkar çıkmaz gözaltına alındıklarını hatırlattı.

Filistinli genç direnişçi Basil El-A’rac, bu sabah erken saatlerde Ramallah kentindeki bir evde işgal güçleriyle girdiği çatışmada şehit oldu.