Siyonistler BASKIN ve TUTUKLAMAYA Ara Vermiyor

İşgal güçleri Nablus bölgesinde Rifidya mıntıkasına ve Nablus’un batısındaki Zevata köyüne baskın düzenlediler. Bu baskınlar işgalci güçlerle onlarca Filistinli genç arasında çatışmalara neden oldu. İşgalciler çatışmalarda yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandı.

Verilen bilgilere göre işgalciler Rifidya’da bir apartmana baskın düzenleyerek 48 yaşındaki Faruk Nebil El-Biştavi’yi tutukladılar. Zevata’da da muhtelif evlere ve iş yerlerine girdiler.

GÖZAT  Elektrik Krizi Gazze'de HAYATI FELÇ ETTİ

İşgalciler Batı Yaka’nın güney kesiminde yer alan El-Halil’e de bugün sabahın erken saatlerinde baskınlar düzenleyerek bazı Filistinlileri tutukladılar.

Verilen bilgilere göre El-Halil’de Dairetu’s-Seyr mıntıkasında şehit Mervan El-Kavasimi’nin evine girerek kardeşini tutukladılar.

Muhammed Deyb El-Ca’beri’nin evine girerek oğlu Safvet’i tutukladılar.
El-Halil’in merkezinde eski esirlerden Mahmud El-Avivi’yi tutukladılar.
El-Halil’deki baskınların da çatışmalara neden olduğu bildirildi.

GÖZAT  KARİKATÜR- Filistin Direnişi BIÇAK İNTİFADASI Siyonistleri Hedef Alıyor

Beytlahim şehrinde Raid Abiyyat ve Ahmed Ubeydullah isimli gençleri tutukladılar.

İşgal güçleri Batı Yaka’nın kuzey kesiminde yer alan Kalkiliya’da baskınlar düzenlediler ve bu baskınlar da çatışmalara neden oldu. Buraya yaptıkları baskınlarda iki kişiyi tutukladılar.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin’in batısında yer alan El-Araka beldesinden Nayif Nasır Yahya’yı, 1948’de işgal edilmiş bölgeye geçtiği sırada tutukladılar.