İŞGAL Güçlerinden Aynı AİLEDEN 5 Kişiye Gözaltı

İşgal güçleri yaptıkları baskınların ardından Tulkerem’de beşi kardeş altı kişiyi tutukladı.

Bugün sabah erken saatlerde Tulkerem’e bağlı Alar beldesine baskın yapan işgal güçleri terör estirerek girdikleri bir evde beş kişiyi tutukladıkları gibi evde bulunan paraları da çaldılar.

Baskına uğrayan ve çocukları tutuklanan Müeyyid Takatika konuyla ilgili verdiği bilgide, vahşi bir şekilde eve giren işgal güçlerinin evin altını üstüne getirdiklerini, bazı eşyaları kırdıklarını, oğlu Yezin’i (17) gözaltına aldıklarını, evde buldukları 17400 Şikel, 750 Dinar ve 600 doları da çaldıklarını söyledi.

Takatika verdiği bilgide ayrıca, evinden çıkan işgal askerlerinin evlerine bitişik diğer çocuklarının evlerine baskın yaptıklarını, eski esirlerden olan oğlu Arafat Nizar Takatika’ya saldırıp kolunu kırdıklarını ve oğlunu hastaneye kaldırdıklarını belirterek, işgal güçlerinin oğluna ait aracın camları kırıp içindeki özel eşyalarını çaldıklarını, kardeşi İyad Maruf (40) , oğlu Muhammed İyad (20), Nihat Maruf (52) ve yeğeni Maruf Nizar’ı (36) tutukladıklarını ve çıkardıkları uzun arbedenin ardından sabah saat beşte bölgeden ayrıldıklarını ifade etti.

Üç gün önce Siyonist bir Haham’ı öldüren direnişçilere ulaşmak için işgal güçlerinin Nablus şehrine yönelik baskıları da sürüyor.

Dün gece birkaç koldan şehre giren ve gençlerin taşlı direnişiyle karşılaşan işgal güçleri, şehrin içine doğru ilerleyerek, birçok iş yerinin kamerasına el koydular. Bazı askerlerin de evlerin üstüne çıkıp mevzilendikleri görüldü.

Nablus’un güneyinde yer alan Tel Cenub beldesine baskın yapan işgal güçleri iş yerini açması için getirdikleri Filistinli genç Musa Reyhan’ı (30) tutukladılar. İşgal güçleri işyerindeki kameraya da el koydular.

El-Halil ve Kalkiliya’da da işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirten kaynaklar, El-Halil’in El-Arrub mülteci kampı girişinde toplanan işgal askerlerine molotof atan gençlerin askeri aracın yanmasına neden olduklarını ve bir askerin de hafif yaralandığını ifade ettiler.