SİYONİST Netanyahu: UNRWA Kapatılsın

Netanyahu’nun ofisinden bugün yapılan açıklamada işgal rejimi başbakanının şu ifadelerine yer verildi:

“ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Nikki Haley ile geçen hafta yaptığım görüşme esnasında kendisine BM’nin artık UNRWA’nın çalışmalarını durdurmasının zamanı geldiğini söyledim.

Dünya üzerinde İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra milyonlarca mülteci oluştu. Bunlar için BM’nin bir Mülteciler Yüksek Komiserliği var.

GÖZAT  KARİKATÜR- Amerika TRUMP İle SİYONİST Politikanın Hamisi

Fakat çoğunluğu belli bir yere yerleştirilmiş olan Filistinli mülteciler için ise ayrı bir teşkilat bulunuyor. Bu teşkilat UNRWA’dır. Onun kurumlarının çoğunda da İsrail aleyhine faaliyetler yürütülmektedir.”

UNRWA, 8 Aralık 1949 tarihinde Filistinli mültecilere yardım ve kendilerine iş bulunması amacıyla BM Genel Kurulu’nun 302 sayılı kararıyla kuruldu.
Bu kurum Filistin, Ürdün, Lübnan ve Suriye’deki mülteci kamplarında yaşayan beş milyon üç yüz bin Filistinli mülteciye yardım ediyor.

GÖZAT  Yahya Sinvar: Ahmed Yasin, Özgürlük Projesini İnşa Etti

Siyonist işgal rejiminin başbakanı açıklamasında ayrıca Gazze’de iki UNRWA okulunun altında tünel bulunduğu iddiasına yer verildi. Bu iddia Hamas tarafından kesin bir dille yalanlanmış ve bu konuda UNRWA yetkililerinin ortaya attığı iddianın tamamen gerçek dışı olduğu vurgulanmıştı.

Bu durum UNRWA tarafından gündeme getirilen asılsız iddianın işgal yönetimi tarafından hemen kullanılması açısından dikkat çekici bir gelişme.

İşgalci siyonist yönetim sekiz milyon Filistinliyi zorbalıkla yurdundan çıkarmasına rağmen onların mülteci kamplarında yaşamaya mahkûm edilenlerine bile insanî yardım yapılmasından rahatsız oluyor.