Siyonist İsrail Vefa Hastanesi Civarını Vurdu

Çocuk katili işgalci Siyonist rejim ordusunun Gazze’ye yönelik hava saldırıları, 18 gündür devam ediyor.

İşgalci rejim, Gazze kentinde yaşlılar için rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan Vefa Hastanesi’nin yakınını vurdu. Saldırıda yaralananlar, çevredeki hastanelere nakledildi.

Siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamında 2 bin 55’i çocuk, 1119’u kadın olmak üzere 5 bin 87 kişi şehit oldu, 15 bin 273 kişi yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria’da Siyonist İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 90’ın üzerinde Filistinlinin şehit olduğu belirtiliyor.

Siyonist İsrail su, elektrik ve gıda gibi temel ihtiyaçların Gazze’ye ulaşmasını engelliyor. Masum siviller hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Aksa Hastanesi Başhekimi Dr. İsmet Abuasaki Gazze’deki insanlık dramını şu sözlerle anlattı: ‘Hastanelerin imkânları tükendi. Burada 12 bin kişi hastaneleri korunaklı yer olarak düşünerek geldi. Her yer bir hedef haline gelmiş ne ev ne okul hastane hepsi hedef haline geldi. Rastgele bi yer vurulabilir burada. Burada biz gıda ilk yardım ve güvenlik istiyoruz. Korunaklı yer istiyoruz. Hayal edebileceğinizden daha kötü durumdayız. Bize herhangi bir yardım gelmedi”

Siyonist İsrail yönetimi 2007 yılından beri Gazze Şeridi’ni havadan, karadan ve denizden abluka altında tutarak son derece sınırlı miktarda temel ihtiyaç maddesinin içeri girmesine izin veriyordu. Son olarak 7 Ekim’den bu yana ise ablukayı sıkılaştıran Siyonist İsrail, içeriye hiçbir yardım maddesinin girmesine izin vermeme kararı aldı.

İşgalci Siyonist rejim ordusu, Mısır ile Gazze arasındaki Refah Sınır Kapısı’ndan girecek her aracı vurmakla tehdit etti. Bununla da yetinmeyen Siyonist rejim güçleri, sınır kapısının yakınlarına saldırılar düzenleyerek gözdağı verdi.

Uluslararası baskıların artması üzerine ise Siyonist İsrail yönetimi son derece sembolik sayılabilecek bazı yardımların Gazze’ye girişine izin verdi. İçerinde hastanelerin hizmet vermeye devam edebilmesi için son derece önemli yakıt maddesinin bulunmadığı 20 tırlık ilk yardım konvoyu Refah’tan geçerek Gazze’ye girdi. Bunu pazar günü 14, pazartesi günü de 20 tırlık iki ayrı yardım konvoyu daha takip etti.

Gazze’deki gıda, su ve yakıt stokunun tehlikeli derecede azaldığını ifade eden Birleşmiş Milletler yetkileri ise burada yaşayan yaklaşık 2 milyon 300 bin kişinin temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için günlük en az 100 tırlık bir yardımın içeriye ulaştırılması gerektiğini belirtiyor.