Siyonist Rejim, Gazze’ye Top Atışıyla Saldırdı

Bugün öğle saatlerinde İsrail işgal güçleri, Gazze’de direnişe ait bazı noktalara ve Gazze’nin orta bölgesinde yer alan Deyru’l-Belah’taki Filistinlilerin arazilerine toplardan normal mermiler ve duman yayan mermiler atarak saldırdı.

İşgalcilerin toplarından direniş güçlerinin hedeflerine doğru normal top mermileriyle ve duman yayan mermilerle saldırı düzenlendi. Saldırıdan dolayı herhangi bir kimsenin yaralandığına dair bir bilgi verilmedi.

Bu saldırıların işgal yönetiminin Gazze çevresine inşa ettiği duvarda, Gazze’nin orta bölgesindeki Keysofim mıntıkasında çalışan işçilere Gazze tarafından ateş edildiği iddiasına binaen gerçekleştirildiği belirtildi. Bu saldırıda işgalcilerin tarafında herhangi bir yaralanma olmadığı söylendi.

İsrail’in Kanal 13 televizyonu Gazze tarafından ateş edilmesi üzerine Gazze sınırlarına yapılan duvarın inşaatının durdurulduğunu belirtti.

Bir İsrail web sitesi de iddia edilen saldırı üzerine İsrail toplarından duman mermileriyle saldırı düzenlendiğini haber verdi.

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesi de iddia edilen saldırı üzerine işgal yönetiminin Gazze sınırına yakın bölgelerde çalışan “İsrailli” ziraatçıların da canlarını emniyete almak için bölgeden uzaklaşmalarını istediğini haber verdi.