Siyonist İsrail Tarım Bakanından Azerbaycan’a Ziyaret

İsrail tarım bakanı Oded Forer, Azerbaycan’da İran sınırına yakın sözde ‘akıllı köyleri’ ziyaret etti. İsrailli bakan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de bir araya geldi. 

İsrail tarım bakanı Oded Forer’in, önceki gün Azerbaycan’da İran sınırına yakın ‘akıllı köyleri’ ziyaret ettiği bildirildi. Azerbaycan devlet haber ajansına göre İsrailli yetkili Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Aliyev ve Siyonist rejim bakanı Forer, ülkeleri arasındaki ekonomik ilişkilerin yanı sıra ikili işbirliği umutlarını da görüştüler. Ayrıca Azerbaycan’ın tarımsal kalkınmasında İsrail teknolojilerinin uygulanması konusunda görüş alışverişinde bulundular.

İsrailli bakan, Azerbaycan’da elde edilen gelişmenin geniş fırsatlar yarattığı göz önüne alındığında, Karabağ bölgesinin iş birliği için iyi bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Forer ayrıca, “İran sınırına yakın akıllı köyü ziyaret etme ve İsrail bilgi ve teknolojisinin hayatı inşa ettiğini görme fırsatını takdir ediyorum” dedi.

İsrailli Bakan Oded Forer’in resmi ziyareti, Tahran’ın Bakü’yü kendi topraklarında İsrail askeri ve istihbarat üslerine ev sahipliği yapmakla suçlamasıyla Azerbaycan ve İran arasında aylarca süren gerilimin ardından geldi.