Siyonist İsrail, Hamas Yetkilisini Göz Altına Aldı

İşgal güçleri bu sabah ayrıca Batı Yaka’nın birçok bölgesine baskın düzenledi.

İşgal güçleri Tulkerem’in güney mahallesine yirmiden fazla araçla girerek Nasif’in evine baskın düzenledi ve evde arama yaptı.

GÖZAT  Esir İslami Cihad Liderinin SAĞLIK DURUMU KÖTÜ

Bir süre Hamas’ın sözcülüğünü yapan ve hareketin önde gelen liderlerinden biri olan Rafet Nasif’in işgal rejimi zindanlarında yaklaşık yirmi yıl esir tutulduğu ve idari hapis cezasının bitmesiyle bir ay önce serbest kaldığı ifade edildi.

GÖZAT  Ed-Dealis: Suikastler İsrail'in ACZİYETİNİN SONUCU

Bu sabah Batı Yaka’nın birçok bölgesine baskın düzenleyen işgal güçleri Beyt Feccar beldesinde Ala Muhammed Tagatıga, Isam Muhammed Tagatıga, Munir Muhammed Tagatıga ve Fayiz Ali Diriyye’yi, Beytlahim kentinde ise Yahya Hani Cadu ve Ala Muhammed El-Herimi’yi gözaltına aldı.

İşgal güçleri, Ramallah’a bağlı Rantis beldesinde de birçok eve baskın düzenleyerek eski esirler Mutez Semih ve Cihad Sari ile Zeyd Semih’i gözaltına aldı.

GÖZAT  MOSSAD Şimdiye Kadar 16 Filistinli Lideri Şehit Etti

Cenin kentinde işgal güçlerinin bir kişiyi gözaltına aldığı ve evlerde arama yaptığı, baskın sırasında işgal güçleriyle bölge sakinleri arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Kalkiliya’da da işgal güçleri El-Gar’an Mahallesi’nde birçok eve baskın düzenledi ve evlerde arama yaparak ev sakinlerine eziyet etti.