Siyonist İsrail Güçleri Sivillere İstedikleri Zulmü Yapıyor

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Korsan İsrail polisinin işgal altındaki Kudüs’te ve askeri kontrol noktalarındaki ırkçı uygulamalara tepki gösterildi.

İsrail polisi tarafından vurularak şehit edilen 17 yaşındaki Zahir Gazel’in olayının “meydanda yapılan bir infaz” olarak nitelendirilen açıklamada, “İsrail her zaman olduğu gibi ‘bıçaklama girişimi’ diyerek, kendini aklamaya çalışıyor.” denildi.

GÖZAT  İsrail, Bıçaklı Eylem İddiasıyla FİLİSTİNLİ ÇOCUĞU TUTUKLADI

İsrail Askeri, Her İstediğini Yapıyor

Korsan İsrail hükümetinin, güvenlik birimlerine, tehlike hissetmese bile, şüpheli bütün Filistinlilere ateş etme yetkisi verdiğini, bununda bütün Filistinlileri hedef haline getirdiğine işaret edilen açıklamada, “İsrail askeri, kendi takdirine göre her an ve her yerde ateş edebilir.” bilgisi paylaşıldı.

Söz konusu yetkiden sonra infazların çoğaldığı vurgulanırken, şu ifadelere yer verildi:

GÖZAT  Karikatür: Filistin BIÇAK İNTİFADASI

“Asker veya polis herhangi bir Filistinliye ateş edebiliyor. Bu şekilde şüphelendiği veya tehlike arz ettiği gerekçesiyle tereddüt etmeden Filistinlileri öldürebiliyor. Meydan infazları, İsrail askeri için bir oyun haline geldi. Belkide bu, askerler arasında meydan okuma ve bahis oyununa dönüştü.

Hatta bir görevlinin rütbesinin yükselmesi için de bir gerekçe olabilir. Ancak bilinmesi gereken bir şey var, o da askerin kendisini her anda şüphe ve tehlike anında hissettiğidir.”

GÖZAT  Filistinli Genç, 2 Siyonisti Bıçakla Yaralayıp Şehit Oldu

Olaylarda Filistinli Ölene Kadar Kimse Yaklaştırılmıyor

Açıklamada, “Her olayda işgal güçleri yaralının öldüğünden emin olana kadar kimseyi yaklaştırmıyor. Kesin olarak şüpheli olsun veya olmasın, bir kişinin kasıtlı bir şekilde ihmal edilerek ölüme terk edilmesi, uluslararası kanunlara göre suçtur ve yargılanması gerekir.” ifadesi kullanıldı.

GÖZAT  Siyonistler 1 Filistinli Genci Daha Şehit Etti

Bakanlık, Filistin, İsrail ve uluslararası insan haklarına çağrıda bulunarak, Filistin topraklarında meydana gelen ihlallerin ve suçların belgelenmesi konusunda çalışma yapmalarını istedi.

İsrail polisi Doğu Kudüs’te “bıçaklı saldırı gerçekleştirerek 3 İsrailliyi hafif yaraladığı” iddiasıyla bir Filistinli genci öldürmüştü.