Siyonistler 1 Filistinli Genci Daha Şehit Etti

İşgal altındaki Kudüs’ün Eski Belde semtinde feda eylemi gerçekleştiren Filistinli gencin üç işgal askerini yaraladıktan sonra şehit edildiği belirtildi.

İşgal rejimi televizyonu verdiği haberde, iki askerin yaralandığını belirtirken, işgal polisi sözcüsü Luba Es-Samri, eylemi yapan kişinin üç askeri yaraladıktan sonra etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

GÖZAT  Filistinli Genç Kudüs'te 3 Siyonisti Yaralayıp ŞEHİT OLDU

Olaydan sonra bilgi veren Filistin Sağlık Bakanlığı ise kimliği henüz öğrenilemeyen bir Filistinlinin Kudüs’ün El-Vad Caddesinde işgal güçlerinin ateşiyle şehit olduğunu duyurdu.

Eylemden sonra caddeleri kapatan işgal güçleri, olayı çok yönlü soruşturduğunu ifade etti.

GÖZAT  Siyonist İsrail Mart Ayında, 8 Filistinliyi Şehit Etti, 138'ini Yaraladı

Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak ikiye bölme planlarıyla Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa baskınlarına karşı Ekim 2015’de intifada başlatan Filistinliler, direnişlerini buldukları bıçak, araç, silah ve taşlarla sürdürmektedirler.

GÖZAT  Ürdün'de Şehit Kassam Komutanının Taziyesine Engel

Bu arada Filistin haber ajansı Safa’nın bildirdiğğine göre Filistin İslami Direniş hareketi Hamas siyasi büro başkanı İsmail Heniye dün yaptığı açıklamada, Gazze şeridinde Hamas üst düzey komutanlarından Mazen Fukaha’ya suikast düzenleyenlerin belirlenmesi için yoğun çalışmalar başlattıklarını, fail veya faillerin kesinlikle cezalandırılacaklarını belirtti.

GÖZAT  İsrail Mart'ta 75'i Çocuk 480 Filistinliyi Tutukladı

Mazen Fuhaka, son günlerde Gazze kentinin güney batısında Tel el-Havi bölgesindeki evi yakınlarında kimliği belirsiz kişi tarafından direkt suikasta uğrayarak şehit edildi.