Siyonist İsrail, Gazze’de Hayvancılığı YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR

Tarım Bakanlığına bağlı Veterinerlik Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Azzam, İsrail şu ana kadar, gerekli miktarda aşının girişine izin vermediğini kaydetti.

Bunun 25 bin koyun ve 10 bin buzağının söz konusu hastalığa yakalanma riski taşıdığını kaydeden Azzam, İsrail’in son olarak sadece 10 bin doz aşının Beyt Hanun Sınır Kapısı aracılığıyla geçişine izin verdiğini belirtti.

GÖZAT  İsrail Rejimi, ŞAP Aşısının Gazze'ye Girişini Engelliyor

Bakanlığın aşıların en kısa zamanda bölgeye girmesi konusunda bazı uluslararası taraflarla iletişim halinde olduğunu ifade eden Azzam, aşıların bölgeye gönderilmemesi nedeniyle çok sayıda besicinin zarara uğradığını kaydederek, uluslararası kurumlara mağdur olan Gazzelilere destek olunması çağrısında bulundu.

GÖZAT  UNRWA: Gazze Krizinin Sebebi İsrail Ablukası

Gazze’deki Filistin Tarım Bakanlığı, geçen ay yaptığı açıklamada, büyükbaş hayvanlara yapılan aşıların bölgeye girişinin geciktiğini ve bunun da hastalığın yayılmasına yol açabileceği konusunda uyarmıştı.

Halk arasında ‘tabak hastalığı’ olarak bilinen, bütün çift tırnaklı hayvan türlerinde görülebilen bulaşıcı şap hastalığının, Gazzeli besicilerin korkulu rüyası haline geldiği ifade ediliyor.