Siyonist İsrail BOYKOT VİZE YASAĞINI Uygulamaya Başladı

Korsan İsrail’in Londra Büyükelçiliği sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Lanning’in ülkeye girişine izin verilmedi” ifadelerine yer verildi.

Lanning’in İsrail’e karşı boykot kampanyası yürüten bir STK’ya başkanlık ettiği gerekçesi öne sürülen açıklamada, “Lanning, Avrupa Birliği terör örgütleri listesinde yer alan Hamas’ın liderleriyle bağlantılıdır.” ifadeleri kullanıldı.

GÖZAT  Siyonistlerden İSRAİL BOYKOT HAREKETİNE Vize Yasağı

Öte yandan Filistin’le Dayanışma Girişimi de sosyal paylaşım sitesi hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Lanning’in İsrail’e girişine izin verilmediği” paylaşıldı.

İngiltere’nin Başkenti Londra’da 1982’de kurulan Filistin’le Dayanışma Girişimi, başta İngiltere olmak üzere Avrupa genelinde Filistin’e destek veren etkin STK’lar arasında yer alıyor.

GÖZAT  Türkiye İhracatçılarından, Siyonist İsrail'e Vize Sözü

İşgal altındaki Filistin topraklarında yer alan Yahudi işgal birimlerini veya İsrail’i boykot etme çağrısı yapanlara, vize verilmemesi yönündeki kanun teklifi İsrail Parlamentosu’nda (Knesset) geçen hafta yapılan oylamada kabul edilmişti.

GÖZAT  Tüm Dünyada İSRAİL IRKÇILIĞI HAFTASI (IAW) Organizasyonları Yapılacak

Uluslararası bir hareket olarak 2005 yılında kurulan “Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar (BDS) Hareketi”, Filistin toprağındaki İsrail işgaline son verilmesi, İsrail’in Arap-Filistinli vatandaşlarına tam eşitlik sağlanması ve Filistinli sığınmacıların geri dönüş haklarına saygı duyulması için çalışmalar yürütüyor.

İsrail’in ekonomik, akademik, kültürel ve siyasi alanda boykot edilmesini savunan BDS hareketi, bu şekilde Tel Aviv yönetimi üzerinde baskı oluşturulmasını hedefleniyor.