Siyonist Cephe, Direnişin Suikast Cevabını Bekliyor

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’in Gazze’deki hücreleri tarafından düzenlenen Mazin Fukaha suikastine uygun bir şekilde karşılık vereceğini ilan etmesinden sonra İsrailli yetkililer ve yazarlar, intikam saldırısının nasıl gerçekleşeceğini dair muhtemel senaryoları düşünmeye başladı.

Siyonist işgal rejimi, ne zaman önemli bir direniş komutanını şehid etse, önemli bir sorunu masasında buluyor. Bu sorun, ilgili direniş hareketinin gerçekleştireceği intikam saldırısının ne zaman ve ne şekilde gerçekleşeceğinden başkası değil.

GÖZAT  Hamas'tan İsrail'in Suikast Tehdidine VİDEO İLE CEVAP

İsrail’in Gazze’deki hücreleri tarafından düzenlenen Mazin Fukaha suikastinde de aynı durum yaşandı. İsrailli yetkililer ve yazarlar, intikam saldırısının nasıl gerçekleşeceğini dair muhtemel senaryoları şimdiden düşünmeye başladı.

Hamas’ın Mazin Fukaha’nın intikamını almaya çalıştığını belirten İsrailli general Moshe Elad, “Fakat dikkatli olmaya özen gösteriyor. Bu tutum, İsrail dışındaki hedeflere saldırıya dönüşebilir” dedi.

GÖZAT  Mahmud Zahar: Siyonist İsrail, Suikastın CEVABINI ALACAK

İsrael Hayom gazetesinde yayınlanan makalesinde Elad, “Hamas, Fukaha suikastinin intikamını Batı Şeria’da alabilir. Çünkü Gazze’yi yeni bir mücadeleye bulaştırmak istemiyor. Belki de etkinliklerini dışarıya taşır. Özellikle de İsrailli turistlerin olduğu bölgeler” dedi.

Hamas’ın intikam saldırılarını İsrail’in beklentilerinin dışında gerçekleştirdiğini hatırlatan Elad “Hamas ile İsrail arasında bugün yaşanan, caydırıcı güçtür. Fakat Hamas, yeni bir savaştan korktuğunu gizlemiyor. Çünkü savaşın yıkım görüntüleri, hala varlığını koruyor. Bunun yanı sıra bu merhalede Hamas için yeni bir savaş uygun olmayabilir” dedi.

GÖZAT  Siyonist İsralli Bakandan Hamas Liderine SUİKAST TEHDİDİ

İbranice yayın yapan 10. kanalın güvenlik uzmanı Alon Ben-David ise Hamas’ın intikam saldırısı olarak Gazze’nin doğusundaki İsrail askerlerine ateş açabileceğini, intikamını füze saldırısı düzenleyerek gerçekleştirmeyeceğini söyledi.

Bu öngörüden ötürü İsrail’in Gazze sınırındaki askerlerine kendilerini belli etmemeleri talimatı verdiğini ifade eden Ben-David, “Hamas, bir askere karşılık bir askeri öldürme denklemine sığınabilir” dedi.

GÖZAT  Ed-Dealis: Suikastler İsrail'in ACZİYETİNİN SONUCU

Hamas’ın Batı Şeria’da sıra dışı bir eylem gerçekleştirme korkusundan ötürü İsrail Ordusu’nun teyakkuz durumuna geçtiğini vurgulayan Ban-David, bununla birlikte Hamas’ın Batı Şeria’da bir eylem düzenleme imkanının sınırlı düzeyde olduğunu söyledi.

GÖZAT  MOSSAD Şimdiye Kadar 16 Filistinli Lideri Şehit Etti

Hamas’ın suikast karşısında elleri kolları bağlı durmayacağını ifade eden Israel Hayom yazarı Daniel ise Hamas’ın İsrailli yetkilileri hedef alacağını ileri sürdü. Fukaha suikastine İsrail deniz kuvvetlerinin de dahil olmuş olabileceğini belirten Daniel, suikasti gerçekleştirenlerin deniz yoluyla Gazze’ye girip aynı yolla Gazze’den çıktığını söyledi.

GÖZAT  Gazze'den Her Türlü Çıkış Suikast Soruşturması İçin Kapatıldı

Yedioht Ahronot gazetesi yazarlarından Oliver Levy ise Hamas’ın suikastin ilk anından itibaren suikasti gerçekleştiren hücreyi bulmaya çalıştığını, fakat profesyonel bir tarzda gerçekleştirildiği inancından ötürü Hamas’ın suikastin arkasında İsrail’in olduğu düşüncesine kapıldığını ifade etti.