Netanyahu, TELAŞLANDIRAN İRAN HABERİNİ Putin İle Görüştü

Arapça yayınlanan 21 internet haber sitesi de Netanyahu’nun Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’e, Beşar Esad tarafından Akdeniz kıyılarında İran’a askeri bir üs tahsis edildiği bilgisini verdiğini ve Rusya’dan bu duruma engel olmasını istediğini yazdı.

Siyonist bir site, Benyamin Netanyahu’nun Moskova ziyaretinden amacın, Beşar Esad tarafından İran’a değerli bir hediyenin verilmesini engellemek olduğunu bildirdi.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu: İran İsrail'i Yok Etmek İstiyor!

El-Alem televizyonunun  verdiği habere göre İsrail WALLA haber sitesi yorumcusu, İsrail başbakanı Netanyahu’nun geçtiğimiz Perşembe günü Mosokva’ya ani bir ziyaret düzenlemesinin altında yatan sırrın, Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad tarafından İran’a çok değerli bir  hediyenin verilmesini engellemek olduğunu söyledi.

GÖZAT  Netanyahu: "Trump İle İran Tehdidini Görüşeceğim"

Haberde, Netanyahu’nun, İran’ın Suriye kıyılarında böyle önemli bir askeri üs edinmesinin bölgede büyük değişimlere yol açacağını ve İsrail için büyük tehdit olduğunu bildirdiği belirtilmekte.

Walla haber sitesinin yazarı, Netanyahu’nun Putin’den İran’ın bu üssü elde etmesinin engellenmesini istemeye gittiği belirtilmiştir.