Siyonist Bakan: İsrail Artık ERDOĞAN’IN HEDEFİNDE DEĞİL

Türkiye ile Siyonist İsrail ilişkilerinde 6 yıl boyunca yaşanan gerilimin ardından Türkiyeli gazetecileri ağırlayan İşgalci İsrail’den önemli bir açıklama geldi.

Erdoğan Bizi Unuttu

Bölgesel İlişkilerden ve Enformasyondan sorumlu Bakan Tzache Hanegbi, Türkiye İsrail ilişkilerinin bozulduğu dönem ve bugünler ile ilgili olarak, “Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan kriz zamanında bizi çok fazla hedef alıyordu. Şu anda görüyorum ki biz hedefte değiliz. Bunu yapmak bir strateji gerektiriyor, o bizi unuttu. Sanırım bunun ilişkilere yarar sağlamadığını anladı.” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  İsrail Dışişleri: Erdoğan ÖNEMLİ BİR BÖLGESEL AKTÖR

Biz (İsrail) De Hata Yaptık

Siyonist Bakan Türkiye-İsrail geçmiş ilişkilerine dair ise şu itirafı yaptı: “Biz de hata yaptık, bunları isimlendirmeyeyim, siz zaten biliyorsunuz; Türk liderliğine ve insanlarına karşı temkinli ve onun için hassas olan konularda… Eğer hassas davranıp bu arkadaşlığı sürdürmek istiyorsanız, aranızdaki sorunları kendi aranızda konuşursunuz. Tartışma konusu varsa bile bunu samimi bir diyalogla ele alabilirsiniz.”

GÖZAT  Türkiye İle Siyonist İsrail Arasında BUZLAR ERİYOR

Obama Araya Girdi

Türkiye ile İsrail arasında 6 yıl boyunca ilişkilerin askıya alındığı dönemi, ‘bir çiftin boşanmasına’ benzeten Hanegbi, “Obama bir aile danışmanı gibi devreye girdi ve Erdoğan ile Netanyahu telefonla görüştü. Boşanmaktan vazgeçti” diye konuştu.