Patlamada Hayatını Kaybeden 5 Şehit Defnedildi

Gazze şehrinin doğusunda Melike bölgesinde, sınır telleri yakınında meydana gelen bir patlamada hayatını kaybeden 5 Filistinli Gazze’de düzenlenen ve büyük bir kalabalığın katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi. 

Cenaze törenine katılanlar, dünkü olayda hayatlarını kaybeden Nasır Nevfel, Bera Ez-Zerd, Muhammed Kaddum, Raid Ramazan ve Ali Iyad isimli şahısların cenazelerini omuzlarında taşırken bir yandan da işgalci siyonistlerin cinayetlerine tepkilerini ve Filistin direnişine desteklerini dile getiren sloganlar attılar. 

Gazze şehrinin batısındaki Şifa Sağlık Merkezi’nin önünden harekete geçen cenaze konvoyu şehitlerin ailelerinin Gazze şehrinde ve El-Bureyc ve En-Nuseyrat mülteci kamplarında bulunan evlerine doğru ilerledi. 

Gazze şehrinin doğusundaki Melike bölgesinde sınır tellerinin yakınında işgal rejiminin Gazze ablukasını protesto ve işgal zindanlarındaki zulme maruz kalan esirlere destek amacıyla gösteri düzenledikleri sırada meydana gelen patlamada 5 kişi şehit olurken onlarca kişi de yaralanmıştı.