Siyonist Netanyahu’dan Yeni İŞGAL YERLEŞKESİ AÇIKLAMASI

İsrail Başbakanı Netanyahu, “Daha önce yeni bir belde inşa edeceğimizi söyledim. Bunu ilk defa aralık ayında söyledim.” dedi.

Netanyahu Slovakya Cumhurbaşkanı Andrej Kiska ile görüşmesinin başında yaptığı konuşmada, “Bugün o vaadi yerine getireceğim. Çok yakında ayrıntılarını öğreneceksiniz.” dedi.

GÖZAT  Amerika, İsrail Yerleşkelerinden KAYGILIYMIŞ!

Öte yandan Birleşmiş Milletler’e olan katkılarını azaltacaklarını belirten Netanyahu, “BM’de bize saldırılmasını finanse etmeyeceğim. Biz oyunun kurallarını değiştiriyoruz. BM’de bizim aleyhimize sözlü saldırılar gerçekleşiyor.

GÖZAT  Korsan İsrail'den İŞGAL YERLEŞKELERİ İçin 190 Milyon Dolar

Bundan dolayı BM’ye olan üyelik harcında 6 ya da 7 milyon dolar azaltmaya gitmiştim. Gerçekleşen oylamadan sonra 2 milyon dolar daha azaltmaya gittim.” diye konuştu.

Netanyahu, BM’ye ödenmeyecek meblağın, Dışişleri Bakanlığına aktarılacağını ve İsrail’e yakınlaşmak isteyen ülkeler ile ilişkilerde kullanılacağını kaydetti.

GÖZAT  İsrail'in Yerleşke İnşası UCM'ye Taşınıyor

Haaretz gazetesinin haberinde, Korsan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, mahkeme kararıyla Amona’dan tahliye edilen Yahudiler için yine işgal altındaki Batı Şeria’da yeni yerleşim yeri kurma sözü verdiği kaydedilmişti.

BM Güvenlik Konseyi, geçen yıl aralık ayında Obama yönetiminin çekimser oy kullanması sayesinde, İsrail’in Yahudi yerleşim yerlerini derhal durdurmasını isteyen 2334 sayılı kararı kabul etmişti.