İSRAİL Askerlerinden Tulkerem’de Birçok Noktaya BASKIN

Onlarca işgal askeri otobüslerle ve devriye araçlarıyla bugün öğle saatlerinde El-Caruşiyye, Bel’a ve Şuveyke bölgelerine sürpriz bir şekilde baskın düzenledi. İşgal güçlerinin baskın düzenlediği bölgelerde geniş çaplı arama başlattığı belirtildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Bel’a beldesindeki El-Mizar El-Cebeliyye bölgesine baskın düzenlediğini ve bölgede arama yapmaya başladığını söyledi.

Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin Şuceyke banliyösündeki El-Batın bölgesinde arama yaparken taşların altına dahi baktığını kaydetti.

İşgal güçlerinin El-Caruşiyye köyünde üzüm bağları arasında arama yaptığı ve bölge sakinlerini sorguya çektiği bildirildi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Selfit vilayetinde Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde kurulu Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki Barkan sanayi bölgesinde 7 Ekim Pazar sabahı gerçekleştirilen ateş açma eyleminde iki işgalci öldü ve bir işgalci de ağır yaralandı.

İşgal güçleri olay yerinden uzaklaşmayı başaran eylemci gencin Eşref Ebu Nealive olduğuna inanıyor ve Filistinli genci her yerde arıyor.