NETANYAHU: Gazze’yi İŞGAL Seçeneği Masada

Siyonist İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu bu sabah yaptığı bir açıklamada Gazze’yi tekrar işgal etmenin bir seçenek olarak masada olduğunu söyledi. KAN News kanalına konuşan Netanyahu İsrail için en iyisini istediklerini ve en son seçeneğin de Gazze’yi işgal etmek olduğunu belirtti.

İsrail rejimi 2005 yılında Gazze’den çekilmişti. Netanyahu Gazze’yi işgal ettikten sonra elde tutmak ve 2 milyon Filistinliyi idare etmekle uğraşmak istemedikleri için bunu en son seçenek olarak düşündüklerini itiraf etti.

Netanyahu diğer bir seçeneğin de Gazze’nin sorumluluğunun başka bir devlete verilmesi olduğunu ancak pek çok Arap liderle görüşmesine rağmen kimsenin gönüllü olmadığını açıkladı.

Netanyahu iktidarda olduğu on yıl boyunca durumu kontrol altına almaya çalıştığını söyledi. Geçen yıl 300’den fazla Filistinlinin işgal güçlerince katledildiğini ifade etti. Hepsinin terörist olduğunu savundu. Gazze’yi yoğun bir askeri güçle çevirdiklerini hatırlattı.

Netanyahu gereksiz güç kullanımından kaçındığını iddia etti. Siyonist Başbakan  son olarak gerektiği durumlarda güç kullanmaya devam edeceğini ve bunun bedelini ödemeye hazır olduğunu söyledi.