Mücahidler İsrail’e Ait Çok Sayıda Tankı İmha Etti

Gazze’deki direniş güçleri bugün, siyonist işgalcilerin Gazze Şeridi’ne yönelik olarak sürdürdükleri saldırılara karşı direnmeye, 60’ıncı gününde Aksa Tufanı mücadelelerine devam ediyorlar. 

Dün işgal güçlerinin en az 28 askeri aracını imha etmeyi ve birçok askerlerini katletmeyi başaran direniş güçleri bugün de birçok tanklarını tahrip etti. 

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları tarafından bugün sabah yapılan açıklamada, “Mücahitlerimiz, Hanyunus şehrinin doğusunda işgalcilerin 5 tankını El-Yasin 105 füzesiyle tahrip etti.” ifadesine yer verildi. 

Bundan önce de Hanyunus’un doğusundan sızmaya çalışan bir işgal tankı yine El-Yasin 105 füzesiyle vurulmuştu. 

Kassam Tugayları ayrıca, işgalcilerin sivillere yönelik saldırılarına karşılık, siyonistlerin işgali altındaki Bi’ru’s-Seba’ şehrine yoğun füze saldırıları gerçekleştirildiğini bildirdi. 

Dün gece de yine Kassam mücahitleri işgalcilere ait iki adet askeri nakliye aracını ve bir tankı Şuvaz paketiyle ve El-Yasin 105 füzeleriyle tahrip etmişlerdi. 

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları da Hanyunus’un doğusunda işgalcilerin ilerleme eksenlerinden biri durumundaki Dönüş Fırını civarında işgal güçlerini RPG füzeleriyle hedef aldığını duyurdu. 

Kudüs Tugayları mücahitlerinin, Hanyunus’un doğusunda işgal güçleriyle yoğun çatışmalara girdiklerini ve onların ilerlemelerine engel olduklarını bildirdi.