Hamas: Filistin’in Bir Karış Toprağından Bile Vazgeçmeyiz!

Hamas hareketinin 29. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinde “Kudüs Sözümüz ve Ahdimiz” ismiyle düzenlediği etkinlikte konuşan Ez-Zehhar:

“Her türlü silahlı direniş meşru bir haktır ve biz bu hakkı kullanıyoruz. Ondan asla vazgeçmeyiz. Kim olursa olsun bu konuda kimseye boyun eğmeyeceğiz. Hamas’ın elindeki silahlar temelde Siyonist düşmana, onun piyonlarına ve hainlere dönük olacaktır” dedi.

Denizden nehre kadar bu toprakların Filistin toprakları olduğunu hatırlatan Ez-Zehhar “Topraklarımız Filistin’dir, bütün Filistin’dir. Bir karış bile eksiklik kabul etmez. Bu denizden nehre kadardır. Batı Yaka ve Gazze vatanın iki parçası değildir. Bunlar büyük vatanın küçük parçalarıdır. Topraklarımız bütün Filistin’dir” ifadesini kullandı.

Filistin halkının Gazze, Batı Yaka ve Kudüs’te yaşayanlardan ibaret olmadığını hatırlatan Ez-Zehhar, içerde olanlarla dışarıda yaşayanların bu halkı oluşturduğunu, evinden ve yurdundan olmuş Filistinlileri Filistin topraklarına geri getirmenin büyük hedeflerinden olduğunu kaydetti.

Hamas hareketinin bu yıl Gazze’nin değişik şehirlerinde düzenlediği kuruluş yıldönümü etkinliklerine on binlerce kişi iştirak etti.