Mücahidler Gazze’ye Sızan 9 Tankı Daha İmha Etti

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, farklı açılardan Gazze’ye sızmaya çalışan işgal güçlerine ait 9 tankı daha imha ettiklerini, bunun yanı sıra işgal hedeflerine birçok yerde yoğun füze saldırıları gerçekleştirdiklerini açıkladı. 

Kassam Tugayları işgalcilerin kuzeyden sızmaya çalıştıkları önemli ve stratejik bir nokta olan Et-Tevam Kavşağı’nın kuzeyinde son olarak iki tankı El-Yasin 105 füzeleriyle tahrip ettiklerini, bunun ardından üçüncü bir tankın da Et-Tevam Kavşağı’nda yine El-Yasin 105 füzesiyle imha edildiğini ifade etti. 

Kassam Tugayları, Et-Tevam Kavşağı’nda ayrıca bir işgalci askeri pusuya düşürerek doğrudan üzerine ateş etmek suretiyle etkisiz hale getirdiklerini bildirdi. 

Kassam Tugayları açıklamasında, Gazze Şeridi’nin Beytu Lahiya’nın kuzeybatı kesiminde yer alan Es-Selatin mıntıkasında bir tanka El-Yasin 105 füzesi attıklarını ve tankın alev aldığını gözlemlediklerini belirtti.

Kassam Tugayları’nın resmi sözcüsü Ebu Ubeyde dün akşam yaptığı açıklamada da işgalcilere ait 15 askeri aracı Eş-Şati Mülteci Kampı’na yakın bölgelerde ve Beytu Hanun’da kısmen veya tamamen imha ettiklerini duyurmuştu.