Mossad Şefi Cohen’den Gizli Amerika Ziyareti

Korsan İşgal rejimindeki yaygın gazetelerden Yediot Aharanot verdiği bilgide, Cohen’in Trump’ın ekibine aralarında İran’ın nükleer silahları, Suriye krizi, Filistin meselesi ve terör tehditleri gibi dosyaların da olduğu bir dizi dosya ile ilgili İsrail’in bakış açısını aktardığını yazdı.

Gazeteye göre, Siyonist Netanyahu’nun bir heyet başkanlığında gönderdiği Mossad Şefi Washington’da Amerikalı yetkililer ve üst düzey bürokratlarla bir araya gelirken, heyetin ziyaretlerine daha önce Netanyahu’nun siyasi danışmanlarından olan ve şu anda İsrail Büyükelçisi olarak görev yapan Ron Dermer de eşlik etti.

Gazete verdiği bilgide, şefin çantasında İsrail-Filistin anlaşmazlığının çözümü için BM’de oylamaya sunulacak girişimin de olduğunu hatırlatarak, Mossad Şefi’nin yetkililere Tel Aviv’in hem bu girişimi hem de Fransa’nın sunduğu girişimi reddettiğini ilettiğini kaydetti.

Mossad Şefi görüşmelerde İsrail’in Mısır liderliğinde Ortadoğu’da bir konferans düzenlenmesini ve Netanyahu’nun söz konusu konferans aracılığıyla bölgedeki mutedil Arap ülkeleriyle ilişkileri iyileştirmek istediğini söyledi.