İŞGAL Güçlerinden Filistinli Kadınlara AKSA Engeli

İşgal güçlerinin ayrıca El-Cezire kanalı ekibi başta olmak üzere gazetecilerin Eski Belde semtinde kalmalarını engelledi.

Cebbarin ailesinden kadınların Mescid-i Aksa’ya girmeyi tüm kapılarından denedikleri fakat girişte kimlik kontrolü yapan işgal polisinin kadınları geri çevirdiği ifade edildi.

Aile üyesi kadınlar işgal güçlerinin tavrını kınayarak, iki hafta önce üç gencinin gerçekleştirdiği eylem nedeniyle Cebbarin ailesinin tamamının cezalandırıldığını söyledi.

İşgal güçlerinin dün ayrıca El-Cezire televizyon kanalı ekibi dahil gazetecilerin Eski Belde semtinde kalmalarına izin vermediği ve gazetecileri bölge dışına çıkardığı bildirildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi Genel Müdürü, Şeyh Azzam El-Hatib, işgal polisinin Mescid-i Aksa’yı açma ve her yaştan Müslümanın Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verme kararına ne ölçüde bağlı kaldığını yakından takip ettiklerini söyledi.

El-Hatib, “Bizi ilgilendiren Mescid-i Aksa’nın açık olması ve her yaştan Müslümanın herhangi bir baskıya maruz kalmadan Mescid-i Aksa’ya özgürce girebilmesi” dedi.