MİLYONLUK KUDÜS Gösterilerinde 4 ŞEHİT

Filistin tv’nin gösteri alanlarında bulunan muhabirleri görgü şahitleriyle hastane kaynaklarına dayandırarak verdikleri bilgilerde, dikenli tellerin arkasında mevzilenmiş olan işgal askerlerinin saldırısı sonucu şimdiye kadar 4 filistinli şehid oldu 386 kişinin de yaralandığını belirttiler.

Filistin tv muhabirleri, işgal güçlerinin Gazze’nin doğusundaki dönüş çadırındaki sağlık ekibine gaz bombalarıyla saldırdıklarını ve tam bu sırada Gazze’ye yardım getiren Kilometrelerce Gülücük Kafilesinden bir heyetin de çadıra geldiğini ifade ettiler.

Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada işgal güçlerinin kasıtlı olarak sağlık çalışanlarını hedef aldığını belirterek, işgal güçlerinin saldırısı sonucu bir ambulansın camlarının kırıldığını duyurdu.

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 11’inci cumasında ‘Milyonluk Kudüs’ gösterilerine Filistin halkının yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Cuma namazında sonra çadırlara oradan da eylem alanına giden gençler işgalci keskin nişancıların görüş mesafelerini kapatmak için lastik yaktılar ve işgalcilerin tarafına uçurtmalar yolladılar.

İşgal rejimi kaynakları, uçurtmaların çıkardığı yangınlardan çıkan dumanları teneffüs eden üç askerle bir Yahudi yerleşimcinin yaralandığı belirttiler.